Mentor – Coaching Narzędzi Menadżera

Mentor – Coaching Narzędzi Menadżera

Manager

Do wczoraj jeszcze specjalista perfekcyjnie realizujący swój zakres obowiązków. Dzisiaj jeszcze pijany szczęściem sukcesu, a od jutra już manager. Tyle, że…  zupełnie bez kompetencji. Organizacja pracy zespołu, zarządzanie projektami i portfelem projektów działowych. Motywowanie specjalistów, którzy do niedawna jeszcze byli kolegami, wyznaczanie celów i nadzór nad ich realizacją. To teraz nowa rzeczywistość, do której nowo powołany manager zupełnie nie jest przygotowany. Awansując go na managera organizacja straciła świetnego specjalistę, a zyskała kiepskiego managera.

Ile razy obserwujemy taką sytuację w organizacji? Jak pomóc temu pseudo-kierownikowi, stać się pełnowartościowym managerem? Co powinien robić? Jakie narzędzie powinien znać?

Odpowiedzią na to pytanie jest Mentor – Coaching Narzędzi Managera, podczas, którego adept przyswoi sobie niezbędną wiedzę, pozna narzędzia, którymi powinien się biegle posługiwać, a zdobytą wiedzę, przy pomocy nowych narzędzi przekuje w konkretne działanie w zarządzanym obszarze, podnosząc diametralnie jego efektywność.

Mentor-Coaching Narzędzi Managera porusza następujące obszary:

  • Zarządzanie zadaniami i celami w oparciu o metodę GTD
  • Zarządzanie sytuacyjne
  • Delegację zadań
  • Pracę zespołową
  • Efektywne spotkania
  • Komunikację z elementami neuronauki

Takie połączenie wiedzy oraz jej natychmiastową implementacją daje adeptowi niezły start w nowo uprawianym zawodzie managera i przekłada się natychmiast na wyniki zarządzanego zespołu.

Mentor – Coaching Narzędzi Managera znajduje również szerokie zastosowanie w standaryzacji pracy managerów, zdejmując z dyrektora wiele obowiązków i pozwalając mu skupić się na jego strategicznych zadaniach.

Zapraszam!

Więcej o Mentor-Coachingu