Mentor – Coaching – Jak wygląda proces Mentor – Coachingu?

Aby przybliżyć Tobie, proces Mentor-Coachingu, w tym miejscu odpowiem na najczęściej zadawane pytania.

 1. Co składa się na proces Mentor-Coachingowy?

  Samokształcenie w oparciu o dostarczone materiały w postaci książek lub audiobooków.
  Wiedza ludzkości jest zgromadzona w książkach i nie ma jej lepszego źródła. W każdej dobrze opracowanej pozycji książkowej znajdziesz ogromną ilość wiedzy. Jej przekazanie zajęłoby autorowi kilka miesięcy, natomiast jej uporządkowanie i spisanie pozwala przekazać ją w czasie od kilku do kilkunastu dni. Ile książek będziesz musiał przeczytać w trakcie procesu? – To zależy od Ciebie. Dla każdego procesu wymagana jest znajomość minimum dwóch z rekomendowanych czterech pozycji. Dlatego na pracę własną powinieneś zarezerwować od godziny do dwóch dziennie!
  Jeżeli nie chcesz podjąć trudu samodzielnego studiowania, odsyłam Cię do szkoleń i konsultingu, gdzie dostarczana jest przetworzona i znacznie uproszczona wiedza, przekazana w formie przystępnej papki, przy jednoczesnym zmniejszeniu efektywnego transferu wiedzy do twojego mózgu do poziomu ok. dwudziestu procent.

  – Warsztaty mentor-coachingowe, podczas, których zdobyta wiedza przekładana jest za pomocą narzędzi coachingowych na konkretne działania, odnoszące się precyzyjnie do Twojej sytuacji i otoczenia biznesowego Twojej firmy. Podczas warsztatów wykorzystujesz zdobytą wiedzę do zdefiniowania zadań, które przepracujesz wraz ze swoim zespołem w firmie, dzięki czemu wzrasta wielokrotnie skuteczność procesu, gdyż otrzymujesz wsparcie grona osób znających lepiej od Ciebie poszczególne obszary działania Twojej firmy. Dodatkowo budowana jest Twoja pozycja, jako lidera.

  Praca wykonywana przez Ciebie wraz z Twoim zespołem. Zaangażowanie zespołu do realizacji celów zdefiniowanych przez procesy mentor-coachingowe, jest nieodzowną częścią procesu zmiany, którą chcesz wprowadzić w organizacji, projekcie, czy zespole. Bez pracy zespołowej („team work”) osiągnięcie celu nie jest możliwe. Na pracę z zespołem powinieneś zarezerwować dwa dwugodzinne spotkania tygodniowo oraz od 30 min. do 1 godziny na indywidualnie spotkania z każdym z członków zespołu.

  Podsumowując

  Studiowanie 20 – 60 godzin, warsztaty 8 godzin, praca z zespołem 16 – 32 godzin. W sumie od 48 do 100 godzin zależnie od Twojego zaangażowania. Już w ty momencie powinieneś dostrzec, że nie ma żadnej magii w proponowanym procesie. Jest tam po prostu usystematyzowana praca, która zawsze przynosi efekty. Twoja praca i Twojego zespołu.

 2. Jak długo trwa proces?

  – dla Strategii i Lidership’u – dwa i pół miesiąca (sesje co dwa tygodnie)
  – dla Zarządzania Projektami i Młodego Managera – półtora miesiąca (sesje co tydzień)

 3. Ile jest sesji i jak długo trwają?

  – Przeprowadzam z Tobą cztery dwugodzinne sesje, w odstępach dwutygodniowych dla Strategii i Lidership’u
  –  dla Zarządzania Projektami i Młodego Managera – przeprowadzam z Tobą cztery dwugodzinne sesje w odstępach tygodniowych,

 4. Co robimy podczas sesji?

  Za pomocą narzędzi coachingowych:
  – kontekstowo analizujemy aktualną sytuację
  – ustalamy cele i zadania
  – zmieniamy wiedzę w działania, które Ty podejmiesz w firmie

 5. Co jest największym bonusem takiego procesu?

  – realizacja założonych celów
  – zdobycie i usystematyzowanie wiedzy
  – budowa własnego wizerunku w organizacji

  Czy będzie łatwo? – Zapewniam Cię, że dasz radę!
  Czy warto? – Już wiesz, że tak!
  Zapraszam Cię!