Aby przybliżyć Tobie, proces Mentor-Coachingu, w tym miejscu odpowiem na najczęściej zadawane pytania.
-
Co składa się na proces Mentor-Coachingowy?
– Samokształcenie w oparciu o dostarczone materiały w postaci książek lub audiobooków.
Wiedza ludzkości jest zgromadzona w książkach i nie ma jej lepszego źródła. W każdej dobrze opracowanej pozycji książkowej znajdziesz ogromną ilość wiedzy. Jej przekazanie zajęłoby autorowi kilka miesięcy, natomiast jej uporządkowanie i spisanie pozwala przekazać ją w czasie od kilku do kilkunastu dni. Ile książek będziesz musiał przeczytać w trakcie procesu? – To zależy od Ciebie. Dla każdego procesu wymagana jest znajomość minimum dwóch z rekomendowanych czterech pozycji. Dlatego na pracę własną powinieneś zarezerwować od godziny do dwóch dziennie!
Jeżeli nie chcesz podjąć trudu samodzielnego studiowania, odsyłam Cię do szkoleń i konsultingu, gdzie dostarczana jest przetworzona i znacznie uproszczona wiedza, przekazana w formie przystępnej papki, przy jednoczesnym zmniejszeniu efektywnego transferu wiedzy do twojego mózgu do poziomu ok. dwudziestu procent.– Warsztaty mentor-coachingowe, podczas, których zdobyta wiedza przekładana jest za pomocą narzędzi coachingowych na konkretne działania, odnoszące się precyzyjnie do Twojej sytuacji i otoczenia biznesowego Twojej firmy. Podczas warsztatów wykorzystujesz zdobytą wiedzę do zdefiniowania zadań, które przepracujesz wraz ze swoim zespołem w firmie, dzięki czemu wzrasta wielokrotnie skuteczność procesu, gdyż otrzymujesz wsparcie grona osób znających lepiej od Ciebie poszczególne obszary działania Twojej firmy. Dodatkowo budowana jest Twoja pozycja, jako lidera.
– Praca wykonywana przez Ciebie wraz z Twoim zespołem. Zaangażowanie zespołu do realizacji celów zdefiniowanych przez procesy mentor-coachingowe, jest nieodzowną częścią procesu zmiany, którą chcesz wprowadzić w organizacji, projekcie, czy zespole. Bez pracy zespołowej („team work”) osiągnięcie celu nie jest możliwe. Na pracę z zespołem powinieneś zarezerwować dwa dwugodzinne spotkania tygodniowo oraz od 30 min. do 1 godziny na indywidualnie spotkania z każdym z członków zespołu.
Podsumowując
Studiowanie 20 – 60 godzin, warsztaty 8 godzin, praca z zespołem 16 – 32 godzin. W sumie od 48 do 100 godzin zależnie od Twojego zaangażowania. Już w ty momencie powinieneś dostrzec, że nie ma żadnej magii w proponowanym procesie. Jest tam po prostu usystematyzowana praca, która zawsze przynosi efekty. Twoja praca i Twojego zespołu.
-
Jak długo trwa proces?
– dla Strategii i Lidership’u – dwa i pół miesiąca (sesje co dwa tygodnie)
– dla Zarządzania Projektami i Młodego Managera – półtora miesiąca (sesje co tydzień) -
Ile jest sesji i jak długo trwają?
– Przeprowadzam z Tobą cztery dwugodzinne sesje, w odstępach dwutygodniowych dla Strategii i Lidership’u
– dla Zarządzania Projektami i Młodego Managera – przeprowadzam z Tobą cztery dwugodzinne sesje w odstępach tygodniowych, -
Co robimy podczas sesji?
Za pomocą narzędzi coachingowych:
– kontekstowo analizujemy aktualną sytuację
– ustalamy cele i zadania
– zmieniamy wiedzę w działania, które Ty podejmiesz w firmie -
Co jest największym bonusem takiego procesu?
– realizacja założonych celów
– zdobycie i usystematyzowanie wiedzy
– budowa własnego wizerunku w organizacjiCzy będzie łatwo? – Zapewniam Cię, że dasz radę!
Czy warto? – Już wiesz, że tak!
Zapraszam Cię!