Coaching – Co zyskasz?

Odpowiedź na to pytanie jest trudna, gdyż zależy od tego z czym przyjdziesz na sesję.

  • Masz marzenie? Przekujesz je w cel.
  • Masz cel? Ustalisz drogę jego realizacji?
  • Jeżeli szukasz celu? Wyznaczysz go.
  • Jeżeli masz wątpliwości? Rozwiejesz je.
  • Potrzebujesz potwierdzenia, że podążasz we właściwym kierunku? Otrzymasz je.
  • Potrzebujesz motywacji i energii? Wyzwolisz ją.
  • Nie wiesz, w którym kierunku podążać. Odnajdziesz drogę.
  • Nie widzisz wyjścia z sytuacji? Spojrzysz na nią z zupełnie innej perspektywy.
  • Myślisz, że nie dasz rady? Przełamiesz wewnętrzne ograniczenia i uwierzysz w siebie.
  • Chcesz poprawić relacje z kimś bliskim? Poprawisz je.

I można by tak wymieniać niemal bez końca. Ale zastanawiasz się pewnie, jak to możliwe? Jak przy pomocy coachingu mogę osiągnąć tyle różnych i tak odległych od siebie celów? Jak to możliwe? Z czym go porównać? Ja znalazłem poniższe porównanie.

Od wieków ludzie używali pióra jako narzędzia do realizacji swoich marzeń. Jedni zapisywali nim swoje pomysły, inni wykonywali skomplikowane obliczenia, jeszcze inni szkicowali budowle, a kolejni pisali wiersze i powieści. Każdy wykorzystał je do realizacji swojego, indywidualnego celu, a przecież było zawsze i wciąż jest, to samo pióro. Pióro składające się z oprawki, stalówki i kilku kropel atramentu.

Tym właśnie jest coaching. Coaching jest piórem umysłu. Narzędziem dzięki, któremu umysł nakreśli wizje przyszłości i wskaże drogi, którymi do niej dotrzesz. Coaching, nie jest niczym mistycznym, nie jest nie wiadomo czym. Jest takim samym prostym narzędziem, jak pióro. Pióro, którym Twój umysł napisze Twoją historię.

Jest taki proces, który zachodzi podczas coachingu, dzieje się zupełnie niezależnie, niejako z boku, lecz nieprzypadkowo. Są nim zmiany, które zachodzą w Twoim sposobie myślenia. Trwałe zmiany, które zachodzą dzięki poznanym technikom coachingowym, których ucząc się, zmieniasz  swój sposób odbierania otoczenia i analizowania zagadnień, przed którymi stajesz każdego dnia. To pod ich wpływem marzenia zmieniają się w cele. Cele, niegdyś nieosiągalne, przybliżają się. Wyzwania stają się realnie osiągalne, a piętrzące się trudności zaczynasz postrzegać, jako zwyczajne zagadnienia do rozwiązania. Analizując te zagadnienia, oddzielasz emocje od faktów. Myślisz, jak inny człowiek. Stajesz się innym człowiekiem. Człowiekiem sukcesu, który działa już w trakcie cyklu spotkań coachingowych. Bez zbędnych kosztów i czasochłonnych przygotowań rozpoczynasz działania, które prowadzą Cię do sukcesu. Twojego sukcesu!

Zapraszam, niech coaching napisze również Twoją historię!